Zastępstwa Dziennik Stołówka Kształcenie zdalne

Wtorek 8.00 -10.40 i 11.50 -13.45

Środa 8.00 -8.45 i 9.45 -12.45 i 13.45 - 15.00

Czwartek 8.00 - 11.30  i 13.40 - 15.00

Regulamin korzystania z bezpłatnych podręczników >>>

U NAS MOŻESZ:

wybierać i wypożyczać książki,
uśmiechać się,
czytać czasopisma,
odpoczywać,
korzystać z komputerów,

myśleć,
szukać informacji,
pytać, mieć spokój.

Współpracujemy z ośrodkami kultury w naszym mieście,

i promujemy ich działalność.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje
dotyczące działalności biblioteki

więcej zdjęć >>>

książki naszych marzeń >>>

ZAPRASZAMY!!!

Barbara Zięba-Balik

Aleksandra Wiśniewska

Darmowe książki
bezpieczne czytanie

Na czas zamknięcia szkół jednym z zadań biblioteki powinno być wskazanie uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WolneLektury.pl >>>
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl >>>
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl >>>
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Legimi >>>
Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.
Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i  iPhonea.

Jak skorzystać z promocji
1. Na stronie kiliknij tutaj >>> podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: kliknij tutaj >>>
3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na kliknij tutaj >>>
4. Aktywuj usługę Empik Premium.
5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio >>>
to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

WydawnictwoSQN >>>
Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę.
Adresy sklepów to SQNStore.pl >>> oraz LaBotiga.pl >>>.

A.Wiśniewska
B.Zięba-Balik

Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Zodiak: Baran

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.