Start Edukacja Wczesnoszkolna SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY KL. 1-3

SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY KL. 1-3

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia.

Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, jak ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś kto gra jeszcze gorzej.

W lutym w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą aż 56 zawodników. Do ścisłego finału, po przejściu dwukrotnych eliminacji zakwalifikowało się 18 uczniów. Pomimo zawziętej rywalizacji podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie i przestrzegali zasad fair play. I chociaż wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani to reguły turnieju są takie, że trzeba wyłonić zwycięzców.

Zwycięzcami Turnieju zostali:

MISTRZ ? Karol Zawadzki kl. 3a

I WICEMISTRZ ? Marcel Jankowicz kl. 3c

II WICEMISTRZ ? Jakub Szylkiewicz kl. 3c

fotogaleria >>>

Dorota Słabicka
Agnieszka ? Mielnik ?Chudzia

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.