Start Edukacja Wczesnoszkolna Narodowe czytanie dla najmłodszych

Narodowe czytanie dla najmłodszych

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości  oraz kolejną edycją akcji „Narodowego Czytanie” uczniowie klasy 1b i 3a również włączyli się do tego przedsięwzięcia, ponieważ czytanie i słuchanie najpiękniejszych legend polskich to niezwykłe spotkanie z historią, kulturą polską a także podróż do świata wielkiej literatury.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Trzecioklasiści w dniu 13 września 2018 r. w bardzo uroczysty sposób prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed wymagającą publicznością z klasy pierwszej. Tego dnia pierwszoklasiści słuchali znanych legend polskich, które przeniosły ich w magiczny świat baśni.

Trzecioklasiści zaprezentowali następujące utwory:

1. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” – o początkach państwa polskiego,
  2. „Legenda o smoku wawelskim”,
  3. „Legenda o Warsie i Sawie”.

Po wysłuchaniu wzorowo czytanych tekstów uczniowie odpowiadali na pytania związane z czytanymi utworami oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywali ilustracje do wybranej przez siebie legendy. Ewaluacją zajęć była prezentacja wiedzy na temat poznanej literatury oraz wystawa prac plastycznych.

D. Słabicka
A. Franczak – Bodziona
A. Mielnik - Chudzia

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.