Start Edukacja Wczesnoszkolna Dzień kropki

17 września w naszej szkole obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania talentów. W tym dniu na całym świecie uczniowie i nauczyciele organizują działania, które pomagają dzieciom wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz odkryć talenty, które drzemią w każdym z nas. Tego dnia motywem przewodnim wszystkich aktywności jest po prostu KROPKA.

Uczniowie z klas 1b, 2c oraz 3a już od rana przychodzili do szkoły „wykropkowani“, czyli w ubraniach w kolorowe kropki. Najpierw obejrzeli film „The dot“, który potwierdził, że każdy z nich jest utalentowany. Następnie na białych kropkach przedstawiali swoje mocne strony i umieszczali je na „DRZEWACH TALENTÓW“. Kolejny etap polegał na wspólnym uczestnictwie w edukacyjnych grach i zabawach zespołowych. Uczniowie kodowali, rzucali „kropkami“ do celu, uczestniczyli w wyścigach na kropki. Wszystko w przyjaznej atmosferze. Były też elementy rywalizacji w grze kostkami na czas oraz gra  „Dobble“ w kropkowej odsłonie. Uczniowie poznali również postać słynnego rosyjskiego malarza Vasilly‘a Kadyńskiego. Zainspirowani jego twórczością przedstawiali "kropki" w postaci barwnych plam, malowanych farbami i w ten sposób stworzyli wielobarwną mozaikę.

Podsumowaniem całodniowych aktywności była sesja zdjęciowa w nakrapianej ramie. Kolejny Dzień Kropki już za rok na pewno będzie na Was czekać mnóstwo nowych, twórczych zadań.

galeria zdjęć >>>

A. Mielnik-Chudzia,
D. Słabicka,
K. Stępień
A. Franczak-Bodzina,
K. Matłosz

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.