Start Edukacja Wczesnoszkolna WYCIECZKA DO OSADY DANIELI W ZAMIENICACH

WYCIECZKA DO OSADY DANIELI
W ZAMIENICACH

Dnia 3.10.2018 r. klasy IVa  i IVb pojechały na wycieczkę do „OSADY DANIELI” w Zamienicach. Jest to ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne dla spragnionych natury, odpoczynku oraz ciszy leśnej,  miejsce gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Już od samego początku kiedy to zbliżaliśmy się do „OSADY DANIELI’, otoczonej lasami borów dolnośląskich, mogliśmy zauważyć zwierzaki na wybiegu. Mieliśmy okazję obcować ze zwierzętami takimi jak: lamy, kangury, świnie wietnamskie, nutrie, owce, konie, daniele, zające, gęsi, indyki, kury, kozy oraz bażanty.

Gospodarze specjalnym pojazdem „bonanzą” zawieźli nas na polanę, gdzie bezpośrednio karmiliśmy daniele, owce oraz kozy. Następnie udaliśmy się do chatki, gdzie otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla. Po poczęstunku był też czas na dyskotekę z wieloma atrakcjami.

Pomimo niezbyt ładnej pogody wszyscy bawili się wspaniale, a czas tam spędzony upłynął nam bardzo szybko. Wszystkim kochającym zwierzęta i zabawę na świeżym powietrzu uczniowie klasy 4a i 4b polecają  wyjazd do OSADY DANIELI W ZAMIENICACH. Jest to świetne miejsce do odpoczynku i zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

fotogaleria >>>

Loretta Śliwowska
Izabela Skowrońska
Joanna Górnicka
Małgorzata Jaworska
Renata Bodyk

15 Października 2018
Brunon, Jadwiga, Teresa

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.