forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • 11
 • 4
 • 7
 • 14
 • 6
 • 1
 • 2
 • 10
 • 8
 • 3
 • 5
 • 9
 • 12
 • 13
Previous Next
Start Edukacja Wczesnoszkolna OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA GRĘ EDUKACYJNĄ
Drukuj Email

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA GRĘ EDUKACYJNĄ
„Moja Polska Niepodległa”

W listopadzie SP nr 1 w Lublinie zorganizowała konkurs na grę edukacyjną związaną ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych, zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pamięci o własnej przeszłości,  budowanie poczucia dumy z historii własnego narodu,  upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej oraz uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na konkurs wpłynęło 158 prac z 13 województw. Jury konkursu dokonało oceny gier w oparciu o podane w regulaminie kryteria m.in. poprawność merytoryczną, walory edukacyjne, nowatorskie ujęcie tematu oraz ukazanie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i postaci walczących o suwerenność na terenie całego kraju. Przyznano 15 nagród w czterech grupach wiekowych.

Uczennice klasy 1b oraz 3a wspólnie przygotowały grę pod nazwą „Droga Polski do wolności”, ich praca spotkała się z uznaniem komisji konkursowej i według ich oceny zasłużyła na I miejsce w kategorii klas 1-3. Uczniowie wykonywali prace w formie prototypu gry planszowej oraz przygotowywali jej oprawę merytoryczną: zasady, instrukcje, karty itp.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

 • Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik,
 • Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek,
 • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk,
 • Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski,
 • Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

A. Mielnik – Chudzia,
D. Słabicka,
A. Franczak – Bodziona,
K. Matłosz,
K. Stępień,
J. Górnicka

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
  
Zodiak: Lew

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj83
Wszystkie533966

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.