Start Start Aktualności III miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym ?Polskie Państwo Podziemne ? Żołnierze Wyklęci?

III miejsce  w międzyszkolnym konkursie historycznym
?Polskie Państwo Podziemne ?
Żołnierze Wyklęci?

1 marca obchodziliśmy po raz szósty jako święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci ?Żołnierzy Wyklętych? będący wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość ? Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego ważnego dnia uczestnicząc w międzyszkolnym konkursie historycznym ?Polskie Państwo Podziemne ? Żołnierze Wyklęci?, który odbył się w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym.

W konkursie wzięły udział  drużyny z gimnazjum z Lubina, Polkowic i Ścinawy. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Dobrzański z klasy 2a, Maciej Adamczyk i Marcel Podbucki z klasy 3a. ?Trójkowicze? wykazali się dużą wiedzą i po zaciętej i wyrównanej walce zdobyli III miejsce.

Gratulujemy laureatom!!!

Opiekun szkolnej drużyny:
Anna Jędrasik

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.