Start Start Aktualności Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - 2016!!!

Włącz się do akcji
'Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - 2016!!!

W dolnośląskich szkołach rozpoczęła się VII edycja akcji 'MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA'. Patronuje jej Kuratorium Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu jest Telewizja Wrocław. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła.

Uczniowie już po raz siódmy zbierają symboliczne złotówki, które wpłacone zostaną na charytatywne konto Związku Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. W ubiegłym roku 800 wolontariuszy pracowało podczas wakacji na Ukrainie przy porządkowaniu kresowych nekropolii, prawie 200 tys. młodych ludzi przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę. Przed nami kolejna narodowa wyprawa. Już 2 lipca br. ponad  900 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 90 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu.

Pieniądze (minimum 1 zł od osoby) można wpłacać
do wychowawców klas do 20 kwietnia 2016 r.

Informacje na temat akcji, lista wpłacających, reportaże STUDIA WSCHÓD - na stronach internetowych

www.studiowschod.org.pl

www.studiowschod.pl.