Start Start Aktualności Międzyszkolny Konkurs Historyczny z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski!!!

Międzyszkolny Konkurs Historyczny
z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski!!!

6 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się Międzyszkolny Konkurs  Historyczny: ?1050. rocznica chrztu Polski ? historia krajów Europy Zachodniej, Środkowo ? Wschodniej w X?XI wieku?. Wzięło w nim udział aż dziesięć trzyosobowych drużyn z Lubina i Polkowic.

Naszą szkołę reprezentowali Jakub Dobrzański i Bartosz Kaliciak z 2a oraz Marcel Podbucki z klasy 3a. Uczniowie musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą. Pisali test zawierający pytania otwarte. Nie zabrakło też analizy tekstów źródłowych. Po wyrównanej walce nasi reprezentanci znaleźli się tuż za podium.

Gratulujemy im ogromnej wiedzy.

Anna Jędrasik

Dzisiaj jest: Czwartek