Start Start Aktualności OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA
w dniu 16 marca 2018

Dzień Świętego Patryka to święto narodowe- patrona Irlandii oraz religijne. Jak na to święto przystało, cała nasza szkoła tętniła zielonym kolorem i radosnymi nastrojami naszych uczniów. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji.

W ramach obchodów dnia św. Patryka uczniowie mieli szansę skorzystania z udziału w licznych konkursach i zabawach:

- lekcja przygotowana przez młodzież gimnazjalną z klasy 2c dla klas pierwszych SP
(zapoznanie z historią święta, nauka słownictwa, wspólne tańce irlandzkie oraz gry i zabawy językowe),

- szkolny mini quiz tematyczny,

- konkurs na ?najfajniejsze przebranie?,

- konkurs na ?zilustrowanie legendy o skrzacie Leprechaun`ie?

I miejsce- Dominik Kłos - kl.Vb

II miejsce- Joanna Lech - kl.IVc

III miejsce- Lena Słomińska - kl.IVa

Wyróżnienie z kl.I-III ? Oskar Gruchała z kl.IIIa

- uczniowie z klasy Vb, VIa podczas lekcji języka angielskiego przygotowali prezentacje multimedialne i zadania językowe dotyczące Irlandii i Dnia Św.Patryka.  Na osoby, które wykazały się największa pomysłowością i zaangażowaniem czekają nagrody. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do obejrzenia foto-relacji.

fotogaleria >>>

Organizatorki:
Izabela Martynowicz,
Wioletta Kubiak-Zielińska

19 Września 2018
Konstancja, Teodor

Zodiak: Panna

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.