Start Start Aktualności Dni Kultury Polskiej w II LO

Dni Kultury Polskiej w II LO

W dniu dzisiejszym (10.04) klasa VIIB wraz z wychowawcą wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były Dni Kultury Polskiej organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Uczniowie najpierw obejrzeli przedstawienie oparte na tekście "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a potem wzięli udział w staropolskiej uczcie na holu.

Najważniejszym wydarzeniem jednak był udział w wykładzie pana profesora doktora habilitowanego Jana Miodka, który dotyczył rozwoju języka polskiego w latach 1918-2018. Uczniowie poznali pochodzenie nazwy miasta, a także wiele ciekawostek dotyczących prawidłowego posługiwania się językiem polskim.

Maciej Lindmajer

Czas do wakacji

Dzisiaj jest: Piątek
20 Kwietnia 2018
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Zodiak: Baran

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.