Start Start Aktualności Dni Kultury Polskiej w II LO

Dni Kultury Polskiej w II LO

W dniu dzisiejszym (10.04) klasa VIIB wraz z wychowawcą wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były Dni Kultury Polskiej organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Uczniowie najpierw obejrzeli przedstawienie oparte na tekście "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a potem wzięli udział w staropolskiej uczcie na holu.

Najważniejszym wydarzeniem jednak był udział w wykładzie pana profesora doktora habilitowanego Jana Miodka, który dotyczył rozwoju języka polskiego w latach 1918-2018. Uczniowie poznali pochodzenie nazwy miasta, a także wiele ciekawostek dotyczących prawidłowego posługiwania się językiem polskim.

Maciej Lindmajer

19 Września 2018
Konstancja, Teodor

Zodiak: Panna

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.