Start Start Aktualności Różni, ale równi
Różni, ale równi

17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie odbyła się konferencja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Lubina Robert Raczyński. Celem konferencji była refleksja i dyskusja o życiu dzieci ze spektrum autyzmu oraz o współpracy i wspieraniu rodziców dzieci z autyzmem. Spotkanie zorganizowano dla nauczycieli, terapeutów i rodziców. Konferencję rozpoczęła Pani Joanna Ławicka -prezes Fundacji Prodeste, która wygłosiła prelekcję pt. „Życie w spektrum autyzmu. Walka o przetrwanie, czy możliwość samorealizacji”. W przerwie goście mogli zobaczyć spektakularny występ Szkolnego Zespołu Tanecznego Trójeczki.

W drugiej części konferencji głos zabrała Aleksandra Oszczęda, która mówiła o współpracy z rodziną osoby ze spektrum autyzmu. Zwieńczeniem spotkania była wymiana wiedzy, doświadczeń, myśli i poglądów na temat codziennej pracy i życia z osobami ze spektrum autyzmu.

Było to pierwsze spotkanie w naszej szkole
w ramach ogólnopolskiej akcji
„Na niebiesko dla autyzmu”.

fotogaleria >>>

Nauczyciele organizatorzy

Czas do wakacji

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Maja 2018
Emil, Helena, Jan, Julia, Wiesława,
Wisława

Zodiak: Bliźnięta

Wszystkie419222

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.