Start Start Aktualności SUKCES MAI !!!

SUKCES MAI !!!

W dniu 17 marca 2018 r. Maja Frankowska, uczennica klasy VII, wzięła udział w półfinale XXXII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Zmierzyła się z czternastoma zadaniami logicznymi, miała na to trzy godziny. Udało im się zakwalifikować się do finału krajowego, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 – 27 maja. Zwycięzcy finału krajowego, w każdej kategorii, otrzymują dyplom Mistrza Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, wchodzą w skład polskiej reprezentacji na Finał Międzynarodowy i jadą do Paryża (finał paryski odbędzie się w ostatni weekend sierpnia 2015). Mistrzostwa odbywają się aż w 8 kategoriach, mogą wziąć w nich udział już uczniowie klas III szkół podstawowych –górnej granicy nie ma. Organizatorzy zapraszają miłośników matematyki oraz tych, którym logiczne myślenie sprawia przyjemność i satysfakcję.

Więcej informacji na temat XXVIII Międzynarodowych Mistrzostw
w Grach Matematycznych i Logicznych
na stronie >>>

Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!!
Będziemy trzymać kciuki!!!

A.Dobrzańska

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Lipca 2018
Albin, Bolesława, Bolisława,
Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia, Pankracy,
Więcemiła

Zodiak: Rak

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.