Start Start Aktualności Festiwal Nauki- edycja 2018

Festiwal Nauki - edycja 2018

24 i 25 kwietnia 2018 uczniowie klas drugich GM prezentowali efekty projektów edukacyjnych w ramach Festiwalu Nauki, w którym uczestniczyli także zaproszeni nauczyciele, opiekunowie zespołów uczniowskich, wychowawcy klas oraz rodzice. Zaprezentowano 19 projektów edukacyjnych realizowanych przez zespoły uczniów pod opieką nauczycieli: M.Jaworskiej, M.Szyszko, K.Kurcewicz-Markowskiej, R.Bodyk, A.Mydłowskiej, A.Jędrasik, M.Lindmajera, J.Skrzypickiej-Boboń, I.Martynowicz, A. Kwarcjan, A.Drozdy, A.Wiśniewskiej.

Realizowane tematy wymagały samodzielnego zebrania informacji z różnych źródeł, ich przetworzenia, sformułowania wniosków, opracowania ciekawej prezentacji. Uczestnicy Festiwalu przedstawiali wyniki ankiet, zestawienia, materiały filmowe, inscenizacje przygotowane w ramach rozwiązywania problemu edukacyjnego. Większość uczniów była przygotowana do wystąpienia, a widzowie poszerzyli swoją wiedzę z różnych dziedzin. 24 kwietnia prezentacje oceniała komisja w składzie M.Lindmajer, M.Jaworska, D.Walasek, natomiast 25 kwietnia. A.Mydłowska, K.Kurcewicz-Markowska, D.Walasek.

Wyniki zespołów są następujące:

1.miejsce

• Jak proste maszyny ułatwiły życie codzienne? (opiekunka M.Jaworska)
  • Znani, lubiani, podziwiani. Prezentacja nadzwyczajnych mieszkańców Lubina (opiekunka R.Bodyk)

2.miejsce

• Jakie sekrety kosmetyczne miały starożytne Egipcjanki? (opiekunka A.Mydłowska)
  • Jak wygląda dzień w angielskiej szkole? (opiekunka K.Kurcewicz-Markowska)
  • Jaki nauczyciel jest idealny w opinii uczniów i ich rodziców? (opiekunka I.Martynowicz)
  • Jaka to melodia? Co łączy muzykę różnych pokoleń? (opiekunka A.Wiśniewska)
  • Nasza wizja szkoły Podstawowej nr 3 w Lubinie za 20 lat.(opiekun M.Lindmajer)

3.miejsce

• Polskie wynalazki i sylwetki ich twórców (opiekunka M. Jaworska)
  • Jak skutecznie uczyć się słówek? (opiekunka A.Kwarcjan)

4.miejsce

• Jak wynalezienie koła wpłynęło na nasze życie? (opiekunka J. Skrzypicka- Boboń)
  • Jakie problemy szkolne mają moi rówieśnicy? (opiekunka R. Bodyk)
  • Co sprawia, że M. Skłodowską Curie uważa się za osobę niezwykłą?
    (opiekunka A.Jędrasik)

5.miejsce

• Jakie są współczesne media? ( opiekunka K. Kurcewicz-Markowska)
  • Jak ciekawie i aktywnie spędzić czas w Lubinie? (opiekunka M. Szyszko)
  • Dlaczego nie lubimy szkolnych lektur? Co można zmienić? (opiekun M. Lindmajer)
  • Jak wykorzystać portale społecznościowe do nauki różnych przedmiotów? (opiekunka A. Mydłowska)
  • Jak globalizacja wpływa na codzienne życie nastolatka?
    (opiekunka J.Skrzypicka-Boboń)

6.miejsce

• Zabawy i rozrywki pokoleń naszych pradziadków,dziadków i nas (opiekunka A. Drozda)

7.miejsce

• Błędy językowe w wypowiedziach komentatorów sportowych (opiekun M. Lindmajer)

Gratulujemy wszystkim uczniom realizującym projekty. Zadanie zostało wykonane, a temat projektu będzie wpisany na świadectwie ukończenia gimnazjum. Dziękujemy także wychowawcom klas drugich, czyli pani A.Mydłowskiej, K.Kurcewicz-Markowskiej, I.Martynowicz, J.Skrzypickiej -Boboń oraz rodzicom uczniów za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku w sali audiowizualnej.

galeria zdjęć - dzień pierwszy >>>

galeria zdjęć - dzień drugi >>>

23 Lipca 2018
Apolinary, Bogna, Żelisław

Zodiak: Lew

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.