Start Start Aktualności Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” S. Żeromskiego

Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia” S. Żeromskiego

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania  ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do czytania przyłączyli się uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej, a także Pani Dyrektor, Krystyna Głowacka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Naczelnik Wydziału Edukacji i Administracji w Lubinie, Pan Andrzej Pudełko oraz ksiądz Proboszcz, Krzysztof Krzyżanowski, Dyrekcja szkoły, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy Lubina i uczniowie. Wyjątkowego klimatu uroczystości dodała dekoracja ze ,,szklanymi domami”, która została  stworzona specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.

Każdy, kto przyniósł  na Narodowe Czytanie własny egzemplarz „Przedwiośnia”, otrzymał w książce  pieczątkę, którą podarowała szkole  z tej okazji Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

galeria zdjęć >>>

Ewa Domnik
Katarzyna Śnieżko
Izabela Skowrońska
Maciej Lindmajer
Agnieszka Mielnik-Chudzia
Dorota Słabicka
Katarzyna Matłosz
Aleksandra Wiśniewska

15 Października 2018
Brunon, Jadwiga, Teresa

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.