Start Start Aktualności Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Dnia 14 września 2018 r. klasa 8B wraz z wychowawcą wzięła udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez  Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych "Równe Szanse" na lubińskim rynku. Chociaż pogoda nie dopisała, uczniowie mieli okazję obejrzeć wytwory uczestników terapii zajęciowej, wziąć udział w licznych zabawach integracyjnych wraz z osobami niepełnosprawnymi (puszczanie baniek, występ teatru "Avatar", wspólne dekorowanie balonów oraz malowanie obrazów) oraz poczęstować się pysznymi wypiekami, rozdawanymi przez organizatorów. Takie spotkania są szczególnie cenną lekcją empatii oraz wrażliwości na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.

fotogaleria >>>

Maciej Lindmajer