Start Start Aktualności DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI I HYDROPOLIS

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI I HYDROPOLIS

W dniu 20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Starsi uczniowie wysłuchali wykładu dr Tomasza Elsnera – „Matematyka w przyrodzie ”, a młodsi wzięli udział w warsztatach, podczas których uczyli się szyfrowania. Wszyscy przystąpili do eliminacji Maratonu Matematycznego. W sobotnim finale naszą szkołę reprezentowała tym razem: Maja z klasy kl.VIIIa SP.

Po zajęciach na uniwersytecie uczniowie mieli okazję zwiedzić Hydropolis i uczestniczyć w warsztatach pt.: ”Siła wody”.

Wszyscy wrócili zadowoleni (choć niektórzy zmęczeni) i z głową pełną nowych wiadomości.

fotogaleria >>>

A.Dobrzańska

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.