Start Start Aktualności SUKCES MAI

SUKCES MAI

Już po raz siedemnasty, w dniach 20 – 22 września 2018r., najlepsi uczniowie z całego Dolnego Śląska wzięli udział w Maratonie Matematycznym. Konkurs odbywa się co roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a jego organizatorem jest Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W eliminacjach wzięło udział 2884 zawodników, w tym ze szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz z gimnazjów 1266. Do finału, który odbył w się w sobotę, dostały się w tej kategorii 202 osoby. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tych trudnych zmaganiach - Maja z klasy kl.VIIIa  dostała się do finału tego maratonu.

Zmierzyła się z najlepszymi „matematykami” z całego Dolnego Śląska. Zawody zaczęły się o godzinie 10.00, a ostatnia runda i ogłoszenie wyników w kategorii szkół podstawowych zakończyły się po dwunastu rundach, czyli o 22.00. Majka wytrwała aż do siódmej rundy.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!

A.Dobrzańska

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.