Start Start Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2018 r. hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Celem akcji było promowanie nauki języków obcych i pokazanie uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków. Na każdej przerwie uczniowie mogli posłuchać muzyki w różnych językach, m.in. po hiszpańsku, włosku, francusku, angielsku i niemiecku. Pomysł bardzo spodobał się uczniom co widać było po ich zadowolonych minach. Niektórzy nawet poruszali się w rytm muzyki, co pozwoliło im rozluźnić się pomiędzy lekcjami. Na długiej przerwie natomiast zatańczyły uczennice naszej szkoły należące do Szkolnego Zespołu Tanecznego „Trójeczki”. Do wspólnego tańca zaprosiły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili.

Każda klasa w tym dniu reprezentowała inny kraj. Zarówno młodsi jak i starsi zadbali, aby wszyscy wiedzieli, jaki kraj reprezentują. Na korytarzach mogliśmy zobaczyć reprezentantów krajów europejskich i podziwiać ich stroje. Dodatkowo uczennice klas 8 zadbały o odpowiedni makijaż. Uczniowie bardzo chętnie malowali sobie na twarzach flagi różnych krajów.

Dodatkowo uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali wpisy w różnych językach na kolorowych jabłuszkach, które zawisły na drzewie na szkolnym korytarzu. Uczniowie mieli możliwość podzielić się z innymi uczniami swoim zainteresowaniami, upodobaniami, a także udzielić podstawowych informacji o sobie. Uczniowie pokazali, że umieją porozumiewać się w różnych językach. Na jabłuszkach można przeczytać wpisy po angielsku, niemiecku, czesku, francusku, hiszpańsku i włosku.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy pierwsze) oraz oddziały 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie (Pszczółki, Żabki, Kasztanki i Smerfy) przygotowali gąsienice z flagami krajów europejskich. Dodatkowo uczennice z klasy 8B i 8A przygotowały krótkie lekcje, na których dzieci poznały słowo ‘Cześć’ w różnych językach, a także nauczyły się śpiewać piosenkę po angielsku. Co więcej dzieci dowiedziały się, jak wyglądają flagi krajów europejskich. Nawet najmłodsi stwierdzili, że nauka języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach i obiecali, że będą się pilnie uczyć, by móc komunikować się z całym światem!

fotogaleria >>>

L.Wąsacz
M.Kulesza

15 Października 2018
Brunon, Jadwiga, Teresa

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.