forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych
Drukuj Email

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2018 r. hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Celem akcji było promowanie nauki języków obcych i pokazanie uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków. Na każdej przerwie uczniowie mogli posłuchać muzyki w różnych językach, m.in. po hiszpańsku, włosku, francusku, angielsku i niemiecku. Pomysł bardzo spodobał się uczniom co widać było po ich zadowolonych minach. Niektórzy nawet poruszali się w rytm muzyki, co pozwoliło im rozluźnić się pomiędzy lekcjami. Na długiej przerwie natomiast zatańczyły uczennice naszej szkoły należące do Szkolnego Zespołu Tanecznego „Trójeczki”. Do wspólnego tańca zaprosiły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili.

Każda klasa w tym dniu reprezentowała inny kraj. Zarówno młodsi jak i starsi zadbali, aby wszyscy wiedzieli, jaki kraj reprezentują. Na korytarzach mogliśmy zobaczyć reprezentantów krajów europejskich i podziwiać ich stroje. Dodatkowo uczennice klas 8 zadbały o odpowiedni makijaż. Uczniowie bardzo chętnie malowali sobie na twarzach flagi różnych krajów.

Dodatkowo uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali wpisy w różnych językach na kolorowych jabłuszkach, które zawisły na drzewie na szkolnym korytarzu. Uczniowie mieli możliwość podzielić się z innymi uczniami swoim zainteresowaniami, upodobaniami, a także udzielić podstawowych informacji o sobie. Uczniowie pokazali, że umieją porozumiewać się w różnych językach. Na jabłuszkach można przeczytać wpisy po angielsku, niemiecku, czesku, francusku, hiszpańsku i włosku.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy pierwsze) oraz oddziały 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie (Pszczółki, Żabki, Kasztanki i Smerfy) przygotowali gąsienice z flagami krajów europejskich. Dodatkowo uczennice z klasy 8B i 8A przygotowały krótkie lekcje, na których dzieci poznały słowo ‘Cześć’ w różnych językach, a także nauczyły się śpiewać piosenkę po angielsku. Co więcej dzieci dowiedziały się, jak wyglądają flagi krajów europejskich. Nawet najmłodsi stwierdzili, że nauka języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach i obiecali, że będą się pilnie uczyć, by móc komunikować się z całym światem!

fotogaleria >>>

L.Wąsacz
M.Kulesza

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Albrecht, Łucja
  
Zodiak: Rak

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wszystkie530971

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.