Start Start Aktualności Szkoła młodych patriotów

Szkoła młodych patriotów

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „Szkoła młodych patriotów” - IX edycja. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Aby uzyskać certyfikat „Szkoły młodych patriotów” społeczność szkolna musi zrealizować zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu, Studium Prawa Europejskiego.

Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:

1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.
4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.
5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.
6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do włączenia się do akcji!!!

Za nami pierwsze zrealizowane zadania: wykonanie plakatów „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz stworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych.

Szkolni koordynatorzy konkursu:
Anna Jędrasik
Maciej Lindmajer

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Krystiana, Nina, Walerian

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.