forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności „W poszukiwaniu Białej Damy…”
Drukuj Email

„W poszukiwaniu Białej Damy…”

18 października uczniowie z klasy 5a i 5b wybrali się na wycieczkę na Zamek Czocha. Pobyt w Leśnej rozpoczęli od żywej lekcji historii. Dowiedzieli się na jakie grupy dzieliło się społeczeństwo średniowiecza. Poznali ich obowiązki i codzienne zajęcia. Świetnie bawili się ubierając średniowieczne stroje. Mogli także podziwiać ówczesną broń. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem zamku z przewodnikiem. Piątoklasiści poznali historię tego niezwykłego zabytku, podążając szlakiem tajnych zamkowych przejść.

Po zajęciach i zakwaterowaniu odbył się uroczysty obiad w sali marmurowej, a potem szalona dyskoteka. Niektórzy po opowieściach o Białej Damie, która straszy na zamku długo nie mogli zasnąć.

Drugiego dnia po śniadaniu rozpoczęły się magiczne warsztaty. Uczestnicy zajęć stali się młodymi adeptami Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Czarodziejskie gry i zabawy rozbudzające wyobraźnię oraz wykonanie indywidualnej różdżki bardzo podobały się wycieczkowiczom.

Na zakończenie pobytu odwiedziliśmy multimedialną salę tortur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w czasach średniowiecza byliby bardzo grzeczni, bo takie kary mogłyby być przestrogą dla małych urwisów.

galeria zdjęć >>>

Aneta Drozda
Anna Jędrasik
Krystyna Augustyniak
Małgorzata Jaworska

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
  
Zodiak: Lew

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj85
Wszystkie533968

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.