Start Start Aktualności „DOBRE SMAKI – BO POLSKIE”

„DOBRE SMAKI – BO POLSKIE”

W czwartek, 8 listopada 2018 w sali audiowizualnej odbyła się prezentacja potraw  przygotowanych w ramach konkursu „DOBRE SMAKI– BO POLSKIE”. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy IV – VII szkoły podstawowej oraz dwie klasy III gimnazjum. Niektóre klasy zgłosiły 5, 6 a nawet 10 potraw.

Jury składające się z nauczycieli i uczennic z klasy VIIIa - która nie uczestniczyła w konkursie, oceniało potrawy pod względem smaku i estetyki wykonania oraz wykonanie „przepisu” na potrawę. Najczęściej były to plakaty, zawierające dodatkowo opis walorów prezentowanych smakołyków. I miejsce zajęły dania przygotowane przez uczniów klasy 3a gimnazjum i 5b. II miejsce – dania klasy 4a i 6a a III miejsce – dania z 4b i 5d. Autorzy nagrodzonych dań otrzymali książki oraz przybory szkolne.

Zapraszamy do fotorelacji >>>

Barbara Mikus