Start Start Aktualności NÁBOJ!!!

NÁBOJ!!!

W dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły: Maja i Hubert – VIIIA , Agnieszka i Jakub –VIIIB wzięli udział w nietypowym ale bardzo ciekawym konkursie matematyczno – fizycznym „Náboj Junior”. „Náboj” to międzynarodowe zawody matematyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

W tym roku Náboj Junior odbywał się równocześnie w 10 miastach w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji. W każdym z miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Dużą atrakcją było to, że uczniowie mieli możliwość porównywania  swoich wyników w rankingu krajowym oraz międzynarodowym. Ranking ten był na bieżąco wyświetlany na ogromnym ekranie, można też było śledzić go na stronie internetowej zawodów.

Naszej drużynie udało się rozwiązać 18 zadań i tym samym uplasowaliśmy się na 7 miejscu  tabeli wrocławskiej (na 35 startujących drużyn).

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

A.Dobrańska

Dzisiaj jest: Wtorek