Start Start Aktualności PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

10 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu MÓJ LAPBOOK  „WIELCY POLACY – PISARZE LUB POECI”. Rozstrzygnięcie tego konkursu to już ostatnia uroczystość związana z realizowaniem w SP 3  projektu pod hasłem: ,,Ta, co nie zginęła” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Lubina, a cele zmagań to: zainteresowanie uczniów życiem i twórczością pisarzy lub poetów, którzy odegrali w historii Polski znaczącą rolę, popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji, rozwijanie umiejętności plastycznych, budzenie wrażliwości estetycznej, a także  doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy. Podczas oceny prac komisja zwracała uwagę na: samodzielność wykonania i wkład pracy, oryginalność, pomysłowość, ciekawe ujęcie tematu, poprawność merytoryczną, stylistyczną, ortograficzną , interpunkcyjną, zgodność z tematem i estetykę.

Młodzież uczestnicząca w tym przedsięwzięciu dostarczyła nauczycielom oceniającym prace wiele pozytywnych wrażeń. Konkursowe lapbooki były niezwykle ciekawe  i wymagały pomysłowości.

W zmaganiach wzięły udział 4 szkoły podstawowe z Lubina: SP 8, SP 9, SP 12 i SP3. Na konkurs wpłynęło 17 prac. Uczniowie uznali, że wielkimi Polakami (pisarzami lub poetami) są: Stefan Żeromski, Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Tadeusz Różewicz, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Władysław Stanisław Reymont, Julian Tuwim, Maria Konopnicka, Wisława Szymborska, Karol Wojtyła.

Organizatorzy konkursu dziękują dyrekcji SP 3 i kinu Helios w Lubinie za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w tym przedsięwzięciu, nauczycielom – opiekunom, którzy zachęcili swoich wychowanków do udziału w konkursie i tym samym stworzyli możliwość rozwoju ich zainteresowań oraz szkolnemu zespołowi ,,Trójeczki” , który uświetnił  uroczystość.

Nagrodzeni uczniowie: Wyróżnieni:

I miejsce – Marlena Lis –SP 12,