Start Start Aktualności MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH

W piątek,  14 grudnia 2018 Maja, Zuzia i Hubert z klasy 8a uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów szkół podstawowych pt. NIE PODGRZEWAJ ATMOSFERY. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Sportowych w Lubinie. Tematyka zadań konkursowych dotyczyła wiedzy z zakresu ochrony powietrza, zagrożeń związanych z rozwojem cywilizacji, np. kwaśne deszcze, smog, efekt cieplarniany, dziura ozonowa  oraz sposobów ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami. Wśród zadań konkursowych było przedstawienie doświadczenia, za pomocą którego można określić stopień zanieczyszczenia środowiska. To zadanie wykonywano etapami w pracowni chemicznej, a w ZSS przedstawiono wyniki doświadczenia. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Nasi uczniowie zajęli dobre II miejsce i  otrzymali dyplom oraz nagrody. Impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Aneta Drozda
Barbara Mikus