Start Start Aktualności SUKCESY MAI

SUKCESY MAI

Uczennica naszej szkoły – Maja z klasy 8a – zakwalifikowała się do finału konkursu „zDolny Ślązaczek” w kategorii matematyka i język polski. Konkurs ten organizowany jest corocznie przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Laureaci zDolnego Ślązaczka są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty. Finał matematyczny odbył się 10 stycznia we Wrocławiu, a finał części polonistycznej zostanie przeprowadzony 13 lutego.

Wielkim osiągnięciem Mai jest również zakwalifikowanie się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Ta część zawodów odbyła się już 12 stycznia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od roku szkolnego 2014/2015 każdy finalista OMG otrzymuje ocenę celującą z matematyki na koniec roku szkolnego, jest zwolniony z egzaminu z matematyki oraz może wybrać dowolną szkołę ponadpodstawową, w której będzie kontynuować naukę.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów matematycznych i życzymy Mai powodzenia podczas finału Zdolnego Ślązaczka z języka polskiego.

A. Dobrzańska,
E. Domnik