Start Start Aktualności MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
„Cztery kroki dla zdrowia”

W czwartek 14.02.2019 r. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie gościła uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych naszego miasta na międzyszkolnym konkursie ekologicznym „Cztery kroki dla zdrowia”. Celem konkursu  było:

-  przypomnienie zasad i korzyści wynikających z segregacji  odpadów i ich przetwarzania
- wdrażanie do ekologicznego trybu życia w szkole, w domu i środowisku lokalnym
-  zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka
- promowanie zasad aktywnego stylu życia.

Podczas rywalizacji uczniowie zespołowo rozwiązywali różnorodne zadania konkursowe. I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, II miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7,  III miejsce zdobyli gospodarze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Lubina. Międzyszkolne konkursy o tematyce ekologicznej na trwale wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez SP 3 w Lubinie, która od lat jest w Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój „Ziemia dla Wszystkich” przy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Jolanta Brzezicka
Barbara Mikus