Start Start Aktualności Karnawałowa noc w naszej szkole

Karnawałowa noc w naszej szkole

Z 22 na 23 lutego mieliśmy okazję spędzić noc w szkole. Klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami piątkowy wieczór rozpoczęły od przygotowywania w swoich salach lekcyjnych miejsc noclegowych. Następnie zeszliśmy do sali audiowizualnej. Tam przypomnieliśmy sobie regulamin nocy, przyrzekliśmy, że będziemy go przestrzegać i rozpoczęły się wieczorne atrakcje. Najpierw obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację przygotowaną przez Panią Jaworską o karnawale,  maskach weneckich oraz sposobie ich wykonania, a później sami takie wykonaliśmy. Po ozdobieniu masek i wspólnej  kolacji w klasach - nastąpił główny punkt programu - bal karnawałowy. Pierwszy taniec, oczywiście w samodzielnie przygotowanych maskach. Wszystkie były piękne. Dokładnie 15 minut po północy ucichła muzyka, ustały tańce.

Po wieczornej toalecie wszyscy zajęli swoje miejsca na materacach. Ciężko było zasnąć. „Nocne pogaduchy” trwały jeszcze wiele godzin. Najbardziej wytrwali zasnęli dopiero około godziny 3.00. Czas na sen był krótki, bo pobudka już o godzinie 7.00. Trzeba było jeszcze zostawić sale lekcyjne w należytym porządku. Wszyscy wracali do domów lekko zmęczeni, ale pełni wrażeń, zadowoleni i z bagażem nowych doświadczeń. Taka impreza z pewnością pozwoliła uczniom jeszcze bardziej polubić szkołę, a dla nas nauczycieli stała się okazją do lepszego poznania swoich wychowanków, do głębszej integracji i umacniania więzi między uczniami. Warto podkreślić, że była to pierwsza w historii tak liczna  noc w naszej szkole. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy IV – VI. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni …

fotogaleria >>>

Wychowankowie i Nauczyciele