Start Start Aktualności "Zemsta" we Wrocławskim Teatrze Komedia

"Zemsta" we Wrocławskim Teatrze Komedia

11 marca 2019 r uczniowie klasy 7a mieli niezwykłą przyjemność obejrzenia spektaklu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” wystawionym przez Wrocławski Teatr Komedia. Spektakl poprzedziła prezentacja „Nie bój się Zemsty” poświęcona twórczości autora sztuki, opracowana na podstawie zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Dzięki niej poznaliśmy  biografię Aleksandra Fredry, jego związki z Ossolineum i Wrocławiem.  „Zemsta” w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego  i Pawła Okońskiego wprowadziła nas w świat, który nie odbiega od realiów współczesnego świata. „Zmienił się język, strój, architektura, lecz ludzie pozostali tacy sami. Zmieniają się tylko okoliczności, w których przyszło nam żyć, my nie zmieniamy się wcale". Zachwycił nas  talent aktorów, stroje przybliżające nam tamtą epokę oraz klimat Teatru Lalek. Nasze serca skradł jednak aktor grający Dyndalskiego.

B.Paszkiewicz

19 Sierpnia 2019