Start Start Aktualności SPRAWOZDANIE Z DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

SPRAWOZDANIE Z DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

W dniu 18 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka- St.Patrick`s Day. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią Irlandii oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji.

W ramach obchodów Dnia Św. Patryka uczniowie mieli szansę skorzystania z udziału w licznych konkursach i zabawach:

1. Konkurs na przebranie:

I miejsce- Julia Ilnicka kl.2b

II miejsce- Julia Kurek kl.2c

III miejsce- Wiktoria Nobis kl.1a

2. Konkurs na plakat dotyczący Dnia Św.Patryka lub związany z Irlandią

-wyróżnienie- kl. Vd

3. Dziewczynki z klasy III c GM prowadziły mini lekcję dla klas 1 SP. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać historię dnia Św. Patryka, nauczyć się podstawowych słówek w języku angielskim oraz wspólnie zatańczyć w rytmach irlandzkich.

4. Dzieci z klasy VIb i Vd  przygotowały prezentacje multimedialne i zadania językowe dot. Irlandii i Dnia Św.Patryka. Sprawozdania z tych zajęć można przeczytać na blogach klasowych.

5. Tattoo studio- uczennice z kl. VIIIa malowały twarze w symbole Irlandii- koniczynki, tęcze czy zielone kwiatki.

6. Uczniowie z kl.II SP oglądali prezentację dot. historii i tradycji Dnia Św.Patryka. Następnie uzupełniali krzyżówki i dekorowali ilustracje skrzata Leprechauna.

Większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono, a niektórzy nosili zielone kapelusze, wykonane specjalnie na tę okazję. Tegoroczne obchody Dnia św. Patryka można uznać za udane. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i przebieg imprezy. Wydarzenia z obchodów dnia św. Patryka uchwycone zostały na licznych fotografiach, które stanowić będą cenną pamiątkę z życia szkoły.

Organizatorki:
Małgorzata Grabka,