Start Start Aktualności Wycieczka do Małopolski

Wycieczka do Małopolski

20 maja uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Małopolski. Pierwszego dnia przemierzali szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego, podziwiając Zamek w Pieskowej Skale, który jest jedną z największych atrakcji na Szlaku Orlich Gniazd oraz słynną Maczugę Herkulesa. Odbyli wędrówkę do Jaskini Łokietka. Legenda  mówi o ukrywaniu się w niej Władysława Łokietka przed królem czeskim Wacławem II na przełomie XIII i XIV w.

Kolejny dzień wycieczki piątoklasiści rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, jednego z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanego przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Następnie udali się do rodzinnego miasta Jana Pawła II, gdzie odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Wysłuchali opowieści o życiu papieża Polaka poznając go jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. Dzień drugi wycieczki zakończył się szaloną zabawą w Termach Szaflary.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili w Krakowie, dawnej stolicy Polski. Zwiedzili Wzgórze Wawelskie,Katedrę, Groby Królewskie, słynny dzwon Zygmunta, oraz Komnaty Królewskie. Nie zapomnieli także odwiedzić Smoka. W Kościele Mariackim mieli okazję podziwiać Ołtarz Wita Stwosza. W drogę powrotną udali się po zakupie pamiątek w krakowskich Sukiennicach.

galeria zdjęć >>>

Anna Jędrasik