forex trading logo


Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
Start Start Aktualności Wycieczka do Małopolski
Drukuj Email

Wycieczka do Małopolski

20 maja uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Małopolski. Pierwszego dnia przemierzali szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego, podziwiając Zamek w Pieskowej Skale, który jest jedną z największych atrakcji na Szlaku Orlich Gniazd oraz słynną Maczugę Herkulesa. Odbyli wędrówkę do Jaskini Łokietka. Legenda  mówi o ukrywaniu się w niej Władysława Łokietka przed królem czeskim Wacławem II na przełomie XIII i XIV w.

Kolejny dzień wycieczki piątoklasiści rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, jednego z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanego przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Następnie udali się do rodzinnego miasta Jana Pawła II, gdzie odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Wysłuchali opowieści o życiu papieża Polaka poznając go jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. Dzień drugi wycieczki zakończył się szaloną zabawą w Termach Szaflary.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili w Krakowie, dawnej stolicy Polski. Zwiedzili Wzgórze Wawelskie,Katedrę, Groby Królewskie, słynny dzwon Zygmunta, oraz Komnaty Królewskie. Nie zapomnieli także odwiedzić Smoka. W Kościele Mariackim mieli okazję podziwiać Ołtarz Wita Stwosza. W drogę powrotną udali się po zakupie pamiątek w krakowskich Sukiennicach.

galeria zdjęć >>>

Anna Jędrasik 
Krystyna Augustyniak 
Aneta Drozda 
Justyna Dobek - Golonka

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Ambroży, Marcin
  
Zodiak: Strzelec

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj218
Wszystkie563619

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.