Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
Start Start Aktualności Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniu 21 maja 2019 r. klasa IVc i IVd wraz z wychowawcami Anetą Żywokartą i Alicją Dobrzańską wybrały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, której celem było zwiedzanie: Minieurolandu oraz Muzeum Papiernictwa. W Minieurolandzie uczniowie podziwiali ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Między innymi: wieżę Eiffla, Big Ben, Łuk Triumfalny i wiele innych. Wszystko znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitującego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Odbyły się tam także warsztaty z technik zdobienia kamienic, gra terenowa a po obiedzie ruszyliśmy w dalszą podróż.

Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Przenieśliśmy się w czasie i mieliśmy okazję samodzielnie czerpać papier, który po wysuszeniu zabraliśmy na pamiątkę do domu.

Pogoda była piękna, uczestnicy wrócili zadowoleni
i już marzą o kolejnych wojażach.

fotogaleria >>>

A. Żywokarta