Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
Start Start Aktualności POZNAJEMY ZAWÓD CUKIERNIKA

Mali przedsiębiorcy z 1a –
POZNAJEMY ZAWÓD CUKIERNIKA

We wrześniu uczniowie klasy 1a poznali zawód cukiernika. Zaczęło się od podziału klasy na grupy i przygotowań do pracy: mycie rąk, zakładanie fartuszków oraz czapek kucharskich. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory niezbędne do przygotowania ciasta, następnie zabrały się do pieczenia babeczek. Zadanie wymagało zapoznania się z instrukcją pieczenia oraz odmierzenia odpowiedniej ilości produktów. Kiedy składniki trafiły do misek wszyscy „cukiernicy” mieszali je zgodnie, aby uzyskać odpowiednią konsystencję ciasta. Przygotowana masa trafiła do foremek, a następnie do piekarnika. Oczekując na wypieki uczniowie porządkowali swoje stanowiska pracy.

Zapach pieczonych babeczek wypełnił całą szkołę. Uczniowie świetnie się bawili i chętnie próbowali swoich wypieków.Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale i cenna lekcja zawodu. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w klasie 1a projektu „Mały przedsiębiorca – myślę, działam, decyduję”.

Agnieszka Mielnik – Chudzia
Anna Franczak - Bodziona