forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Podsumowanie akcji „BOHATERON”
Drukuj Email

Podsumowanie akcji 
„BOHATERON”.

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, w którą włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Akcja w naszej szkole trwała przez dwa miesiące. W tym czasie zostały przeprowadzone lekcje historii, języka polskiego, plastyki oraz lekcje wychowawcze podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego oraz II wojny światowej. Poznawali sylwetki bohaterów Powstania Warszawskiego. Efektem ich prac było wykonanie kartek, a następnie napisanie życzeń lub listów do Powstańców Warszawskich, które zostały wysłane do Fundacji Rosa, organizatora akcji.  Zostaną one przekazane żyjącym Powstańcom.

W akcję włączyli się również uczniowie koła plastycznego, koła teatralnego oraz Klubu Młodego Historyka. Ich działania przyczyniły się także do zorganizowania drużynowego konkursu historycznego upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a także wieczorka poetyckiego z okazji 75. rocznicy śmierci K.K.Baczyńskiego. Działania te były realizowane w ramach szkolnego projektu historycznego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

fotogaleria >>>

Anna Jędrasik
Maciej Lindmajer
Dorota Słabicka
Agnieszka Mielnik - Chudzia
Anna Mydłowska
Malwina Stachowska
Małgorzata Żmijewska
KatarzynaŚnieżko
Aleksandra Wiśniewska

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
8 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Edgar, Elżbieta,
Eugeniusz, Wirginia

  
Zodiak: Rak

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wszystkie609514

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.