Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
Start Start Aktualności Podsumowanie akcji „BOHATERON”

Podsumowanie akcji
„BOHATERON”.

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, w którą włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Akcja w naszej szkole trwała przez dwa miesiące. W tym czasie zostały przeprowadzone lekcje historii, języka polskiego, plastyki oraz lekcje wychowawcze podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego oraz II wojny światowej. Poznawali sylwetki bohaterów Powstania Warszawskiego. Efektem ich prac było wykonanie kartek, a następnie napisanie życzeń lub listów do Powstańców Warszawskich, które zostały wysłane do Fundacji Rosa, organizatora akcji.  Zostaną one przekazane żyjącym Powstańcom.

W akcję włączyli się również uczniowie koła plastycznego, koła teatralnego oraz Klubu Młodego Historyka. Ich działania przyczyniły się także do zorganizowania drużynowego konkursu historycznego upamiętniającego 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a także wieczorka poetyckiego z okazji 75. rocznicy śmierci K.K.Baczyńskiego. Działania te były realizowane w ramach szkolnego projektu historycznego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

fotogaleria >>>

Anna Jędrasik