Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Wrzosowa kraina

Wrzosowa kraina

Na początku października uczniowie klasy 2a i 2c uczestniczyli w wycieczce do Borówek – Wioski tematycznej Darów Lasu, ekomuzeum i skansen należący do grupy Ekomuzeum Wrzosowej Krainy - Fundacji Wspierania Turystyki i Rekreacji „Chata”, który mieści się w obrębie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Przywitani zostaliśmy opowieścią o wiosce i ogrodzie pełnym ziół w ciepłej chacie, gdzie przyjemnie trzaskało drewno w kominku. Następnie dzieci miały możliwość uczestniczyć w spacerze po lesie, gdzie znaleźliśmy wielki kopiec mrówek. Panie prowadzące spotkanie pomagały w poszukiwaniu grzybów, opowiadały o roślinności w lesie i życiu leśnych zwierząt.

W drodze powrotnej oglądaliśmy osadę danieli oraz inne zwierzęta wiejskie. Zobaczyliśmy także pomnik przyrody – lipową wróżkę, gdzie uczniowie wypowiadali swoje życzenia.

Podczas ziołowych warsztatów uczniowie dowiedzieli się o właściwościach ziół: mięty, lawendy, szałwii i tymianku oraz wykonywali zapachowe woreczki z ziołami, które następnie zabrali ze sobą do domu.

fotogaleria >>>

Poniżej podajemy stronę do
Wrzosowej Krainy >>>

A.Leszisz-Paluszkiewicz
M.Filip
P.Cybuch

Dzisiaj jest: Niedziela
31 Maja 2020
Światowy Dzień bez Tytoniu
Aniela, Feliks, Teodor

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.