forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Światowy dzień niewidomych
Drukuj Email

Światowy dzień niewidomych

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji, zrozumienia oraz akceptacji potrzeb innych ludzi. W dniu 13.11.2019 r. w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych i Niedowidzących. Głównym celem akcji było przypomnienie, że osoby niewidome są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.Na terenie szkoły rozmieszczone były ulotki oraz tablice informacyjne, na których przedstawiono informacje dotyczące trudności, na jakie napotykają w życiu codziennym osoby niewidome, a także ciekawostki dotyczące wybitnych osobowości świata nauki, kultury i sztuki.

Podczas długiej przerwy odbyły się zajęcia, o charakterze warsztatowym, podczas której uczniowie mieli możliwość zapoznania się z literami, znakami i cyframi pisma punktowego (Braillle’a). Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się próby pisania przy pomocy specjalnych tabliczek oraz próby odczytywania tekstu umieszczonego na opakowaniach leków, w biuletynach, książkach. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich sił, podczas pokonywania trasy z przeszkodami. Zaopatrzeni byli w zaciemnione gogle oraz białe laski. Zadanie tylko pozornie wydawało się być łatwe. Kolejne trudności na jakie napotykali uczniowie naszej szkoły związane były z drobnymi czynnościami manualnymi tj. przeplatanie sznurówek, układanie klocków, czy wykonywanie obrazków na tabliczce punktowej. Realizację utrudniały okulary symulujące ograniczenia funkcji narządu wzroku.

Uczniowie z dużą ciekawością uczestniczyli w zajęciach,
zadawali dodatkowe pytania oraz proponowali kolejne zadania.

fotogaleria >>>

L. Jamróz-Mańczak
P. Cybuch
D. Słabicka
A. Mielnik-Chudzia

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena
  
Zodiak: Bliźnięta

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj206
Wszystkie603324

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.