Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

Zielniki

Złote, żółte i czerwone
opadają liście z drzew,
zwiędłe liście w obcą stronę
pozanosił wiatru wiew(…)

Jan Brzechwa

Jesień zachwyca swoimi barwami, zapachem liści i szumem wiatru. Promienie złotego słońca zachęcają do spacerów oraz korzystania z darów przyrody. Uczniowie klasy 3b wykorzystali jesienny czas na stworzenie pięknych zielników. Najpierw szukaliśmy odpowiednich roślin. Po zebraniu i oczyszczeniu zbiorów umieściliśmy je między kartki papieru, a następnie położyliśmy książki lub inne ciężkie przedmioty. Starannie wysuszone rośliny przykleiliśmy na kartki i opisaliśmy korzystając z encyklopedii oraz atlasu roślin. Na koniec spięliśmy wszystkie kartki, wykonaliśmy okładkę i  gotowe! W naszych pracach znalazły się liście z różnych gatunków drzew, zioła, trawy oraz kwiaty. Gromadzenie roślin było dla nas ciekawym doświadczeniem. Zapoznaliśmy się z najbliższą przyrodą oraz utrwaliliśmy wiadomości przyrodnicze. Nasze zielniki można oglądać na wystawie przed salą nr 15.

Zapraszamy!

fotogaleria >>>