Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
Start Start Aktualności Pieśni Patriotyczne

Pieśni Patriotyczne

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje  istnieć.

O.Kolberg

W naszej szkole każdego roku uroczyście obchodzimy dzień 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie młodszych klas spotkali się 14 listopada, aby dumnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych.

Przedsięwzięcie nie jest konkursem, ani przeglądem- jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy spotykają na nim nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, co stanowi szczególną wartość tego spotkania. Z pewnością wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przyczyni się do umocnienia patriotyzmu oraz integracji społeczności szkolnej.

galeria zdjęć >>>

M.Koman