forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Wywiad z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
Drukuj Email

Wywiad z Panią Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi
– Elżbietą Giżewską

- Jakie są Pani obowiązki jako dyrektora szkoły? Czy może nam Pani przybliżyć swoją pracę?

- Obowiązków dyrektora szkoły jest bardzo dużo. Wyliczenie wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, ale najważniejszym obowiązkiem jest kierowanie szkołą i jej reprezentowanie. Muszę dbać o uczniów i bezpieczne warunki pracy. Dyrektor szkoły jest przewodniczącym Rady Pedagogicznej. Sprawuje nadzór pedagogiczny, czyli przestrzega realizację prawa oświatowego w szkole i opracowuję plan lekcji. Każda szkoła ma plan finansowy na dany rok szkolny. Dyrektor organizuje go, za wszystko płaci, decyduje, co można kupić. Każda szkoła ma swoją bazę elektroniczną, oświatową, tak zwane SIO. Dyrektor wprowadza w szkole wszystkie procedury i regulaminy, co ostatecznie zatwierdza z Radą Pedagogiczną. Moim obowiązkiem jest wyrażanie zgody na organizację wycieczek i podpisywanie kart wycieczek. W każdej szkole jest dodatkowe 8 dni wolnego, które ja ustalam w porozumieniu z Rada Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim.

- Co chciałaby Pani zmienić w naszej szkole?

- Teraz, kiedy zostałam dyrektorką, chciałabym dbać o naszą szkołę. W związku z tym postaram się  jak najlepiej wyposażyć ją między innymi w nowe meble. Również chciałabym, aby wygodniej spędzało się przerwy.  W przyszłości chciałabym ulepszyć  gabinety psychologiczno-pedagogiczne. Również chciałabym wymienić w każdej klasie komputery, ponieważ są stare. Postaram się, aby w przyszłym roku wyposażyć również świetlice.

- Nauczyciel to jeden z najtrudniejszych zawodów. Zgadza się Pani z tym stwierdzeniem?

- Nauczyciel musi się dokształcać, wchodzą nowe technologie i metody nauczania. Prawo oświatowe zmienia się, więc nauczyciel musi być na bieżąco ze wszystkim. Oczekiwania rodziców i uczniów do nauczycieli zwiększają się.

- Jaki dzień w pracy pamięta pani najlepiej i dlaczego?

- Dzień 1 września 1986 roku zapadł najbardziej w pamięci, ponieważ był to mój pierwszy dzień w nowej pracy. Weszłam do pierwszej klasy 2A, która liczyła 40 osób. Kiedyś pracowaliśmy na trzy zmiany, ponieważ nasza szkoła liczyła wtedy ponad 2700 uczniów. Kiedy miałam trzecią zmianę, pracowałam od 14:00 do 17:15.

- Jak spędza Pani wolny czas?

- Jestem kinomanką, do kina chodzę z moją najlepszą przyjaciółką. Często organizujemy sobie wyjścia. W CK Muza i Heliosie jest wiele interesujących repertuarów, więc staram się chodzić na wszystkie filmy, które wprowadzają do kin. Uwielbiam też czytać książki i podróżować. Lubię spacerować z moim psem.

- Jakie jest Pani największe marzenie?

- Moje marzenia są związane z podróżowaniem. Zawsze chciałam polecieć do Chin i Tajlandii. Poznać kulturę i ludzi, którzy tam żyją. Znajomi, którzy tam byli polecają te rejony świata.

- Czy lubi Pani gotować? Jeśli tak, to jakie potrawy?

- Co prawda nie lubię gotować, ale lubię piec. Moi znajomi chwalą ciasta i pączki, które dla nich przygotowałam. Moja córka, także piecze i pokazała mi różne strony kulinarne, na których mogę znaleźć ciekawe przepisy na nowe wypieki.

- Proszę dokończyć zdania:

- Sukces to... rodzina i przyjaciele, na których można zawsze polegać.

- Nie wyobrażam sobie mojej pracy bez... uczniów.

- Najlepsza książka... najbardziej spodobała mi się książka „Medicus” – Noah Goprdon i druga część „Medicus z Saragossy”.

- Ulubiony film... film, do którego lubię oraz często wracam.: „Dom nad jeziorem”.

- Ulubiony kolor...niebieski .

- Ulubiona potrawa.. pierogi.

- Ulubiony owoc... mango.

- Ulubione słodycze... trufle.

- Ulubione zwierzę... mój pies – Beagle  Sonia.

- Ulubiona dyscyplina sportowa... siatkówka.

- Dziękujemy Pani Dyrektor za wywiad i poświęcony czas. Życzymy wielu sukcesów w realizacji zaplanowanych działań.

Wywiad przeprowadziły uczennice kl. 7a:
Zuzanna 
oraz Daria

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
9 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman,
Romuald

  
Zodiak: Lew

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wszystkie612692

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.