forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Podsumowanie szkolnego konkursu o Marii Skłodowskiej-Curie
Drukuj Email

Podsumowanie szkolnego konkursu
o  Marii Skłodowskiej-Curie

16 grudnia w nasze szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VIII o Marii Skłodowskiej-Curie. Cele konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów sławnymi Polakami, pobudzanie aktywności twórczej dzieci i stworzenie im możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Konkurs składał się z dwóch etapów: dyktando, test wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Ponadto każdy z uczestników miał za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka.

Maria Skłodowska-Curie była osobowością nieprzeciętną i do dziś pozostaje kobietą niezwykle inspirującą. Jako jedyna kobieta, dwukrotnie została uhonorowana Nagrodą Nobla. W 1903 roku za prace nad pierwiastkami promieniotwórczymi Maria i Piotr Curie wspólnie z francuskim fizykiem Henri Becquerelem otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Drugiego Nobla Skłodowska otrzymała w 1911 roku za prace nad promieniotwórczością i odkrycie nowych pierwiastków radioaktywnych - radu i polonu.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Martyna z klasy 6c,

II miejsce: Wiktoria z klasy 6d,

III miejsce: Zuzanna z klasy 6b i Lena z klasy 6a


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Organizatorzy:
Anna Jędrasik,
Alicja Dobrzańska,
Justyna Dobek-Golonka,
Aneta Drozda

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
9 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman,
Romuald

  
Zodiak: Lew

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wszystkie612692

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.