Dziennik Platforma Stołówka Zastępstwa
Start Start Aktualności ZAPRASZAMY NA ZAGADKI

ZAPRASZAMY NA ZAGADKI

Uczniowie klasy 6d, wraz z nauczycielem języka polskiego, panią Malwiną Stachowską, rozpoczęli omawianie lektury J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Kto czytał, ten wie, że główny bohater, hobbit Bilbo Baggins przeżył wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód. Jedną z nich była ucieczka przed Goblinami i utknięcie w całkowitych ciemnościach tajemniczego tunelu. Jednak nie to było najstraszniejsze. "W głębi podziemi nad czarną wodą mieszkał stary Gollum. (...) był cały czarny jak noc, z wyjątkiem oczu, wielkich, okrągłych i wypełzłych." Zagroził hobbitowi, że go pożre, jeśli ten nie odgadnie jego zagadki. Bilbo nie miał wyjścia, ale umówili się, że jeśli to Gollum nie odgadnie zagadki Bilba Bagginsa, będzie musiał pokazać mu wyjście z tunelu. Co stało się później dowiecie się czytając tę fascynującą książkę, a tymczasem zapraszamy do wspólnej zabawy!

Obok sali 204 znajdziecie ciekawą wystawę na temat twórczości J.R.R.Tolkiena, a oprócz tego zagadki przygotowane dla Was przez uczniów klasy 6d. Zachęcamy do zabawy. Osoba, która odgadnie wszystkie osiemnaście zagadek otrzyma słodką nagrodę, która będzie do odebrania u pani Malwiny Stachowskiej.

Zapisujcie odpowiedzi na kartkach!

Udanej zabawy!

Malwina Stachowska

Dzisiaj jest: Piątek
25 Września 2020
Franciszek, Kamil, Kleopatra, Piotr,
Władysław

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.