forex trading logo


Dziennik Platforma Stołówka Zastępstwa
Start Start Aktualności Stymulacja czucia głębokiego – WARSZTATY
Drukuj Email

Stymulacja czucia głębokiego – WARSZTATY

Wiele dzieci intuicyjnie wykorzystuje bodźce proprioceptywne, żeby pomóc sobie w regulacji układu nerwowego. Jest to użyteczna strategia – rodzice i inne osoby z otoczenia dziecka mogą z łatwością nauczyć dzieci, jak włączyć ją do codziennych zajęć. Bodźce czucia głębokiego mogą wywierać bardzo uspokajający i organizujący wpływ na układ nerwowy, obniżać nadwrażliwość w zakresie innych zmysłów oraz usprawniać czucie ciała i planowanie ruchowe.

W ramach SZKOLNEGO PROJEKTU DZIAŁAŃ WSPIERAJĄCYCH NA RZECZ INTEGRACJI „Poznaj. Zrozum. Pomóż.” w czwartkowe popołudnie, 30 stycznia, w naszej szkole odbyły się warsztaty ze stymulacji czucia głębokiego dla dzieci i ich rodziców.

Podczas gdy rodzice słuchali wykładu Pani Lidii Jamróz-Mańczak, dzieci wykonały samodzielnie gniotki, które służą do odreagowywania stresu. Następnie wszyscy wspólnie rozpoczęli ćwiczenia praktyczne, wśród których były m.in. przeciąganie liny, masaż pleców, rąk i nóg dziecka, ruchem turlania i sprężynowania, piłkami o różnym stopniu sprężystości i fakturze, zapasy, mocowanie na ręce oraz wiele innych relaksujących ćwiczeń.

Udział w zajęciach dał wszystkim wiele pomocnych wskazówek, jak pracować w domu. Przede wszystkim, był to jednak wspólnie spędzony czas dla dzieci i ich rodziców, co jest najcenniejszym darem dla każdego.

galeria zdjęć >>>

L. Jamróz-Mańczak
D. Słabicka
A. Mielnik-ChudziaK. Stępień
A. Franczak-Bodzina
K. Matłosz

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
25 Września 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek, Kamil, Kleopatra, Piotr,
Władysław

  
Zodiak: Waga

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj152
Wszystkie622318

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.