Dziennik Platforma Stołówka Zastępstwa
Start Start Aktualności Akcja „Zbieraj kredki”

AkcjaZbieraj kredki

Akcja polega na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek zarówno drewnianych jak i świecowych Zbieramy kredki (zarówno drewniane jak i świecowe), następnie je segregujemy i temperujemy. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki, zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieciaków”. - opowiada nam o akcji pomysłodawczyni.

Kredki świecowe, które można przetopić, służą do stworzenia tęczowych kredek w kształcie misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Kredki można przynosić do p. Lidii Wąsacz (sala 111)
oraz p. Malwiny Kuleszy (sala 110).

Uczniowie klas 1 – 3 przynoszą kredki
do p. Moniki Filip (sala 14).

Dzisiaj jest: Piątek
25 Września 2020
Franciszek, Kamil, Kleopatra, Piotr,
Władysław

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.