Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności Szkolna akcja antynikotynowa „Nie pal przy mnie, proszę”.

Szkolna akcja antynikotynowa
„Nie pal przy mnie, proszę”.

Uczniowie klasy 7a i 6d zaangażowali się w akcję profilaktyczną, której celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych postaw zdrowotnych i uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Szkodliwe jest również przebywanie wśród osób palących, ponieważ stajemy się wówczas biernymi palaczami.

Nasze działania antynikotynowe podejmowane w ramach szkolnej akcji, mają dla nas bardzo ważny charakter, ukazują nie tylko zgubne skutki palenia, ale zwracają również uwagę na prawo dzieci do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Głównym celem akcji jest promocja zdrowego stylu życia oraz mody na niepalenie.  W ramach akcji prozdrowotnej uczniowie wykonali plakaty na temat szkodliwości palenia oraz wymyślili hasła antynikotynowe. Oto niektóre z nich.

Hasła:

Twoje uzależnienie, to innych cierpienie!

Palisz – zdrowie tracisz!

Kto nie pali – jest na fali!

Zachwyca mnie szalenie – moda na niepalenie.

Nie pal, nie szpanuj – tylko zdrowie szanuj!

Każdy ci to powie, że palenie niszczy twoje zdrowie!

Koordynatorzy akcji:
Edyta Sznabel
i Malwina Kulesza

Dzisiaj jest: Wtorek
2 Czerwca 2020
Eugeniusz, Marcelin, Maria, Marianna,
Mikołaj, Piotr

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.