Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUS

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUS

W dniach 19-20.05.2020r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Olimpus. Tegoroczna forma konkursu przybrała zmienioną postać ze względu na stan epidemiczny. Sesja wiosenna odbywała się on-line. Naszą szkołę reprezentowało łącznie siedmioro uczestników. Z językiem angielskim zmagało się pięcioro uczniów, a wyzwanie z języka niemieckiego podjęły dwie osoby.

Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania uzyskując bardzo dobre wyniki w klasyfikacji. W konkursie dla klas V z języka angielskiego dwoje z uczniów uzyskało wyniki plasujące ich na 22 i 25 miejscu, kolejne dwie osoby uzyskały 37 i 57 wynik na 1572 uczestników.

Uczeń klasy VIII również biorący udział w konkursie z języka angielskiego także uzyskał bardzo dobry wynik i zajął 22 miejsce na 1138 konkurentów. Klasy VII z języka niemieckiego reprezentowały dwie uczennice, osiągnęły równie dobre wyniki, plasując się na 11 i 48 pozycji w klasyfikacji wśród 93 uczestników. Uczennica klasy VII za zajęcie 11 miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka niemieckiego otrzymała dyplom laureata, a pozostali za swoje osiągnięcia zostali uhonorowani dyplomami uznania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się z osiągniętych wyników.
Życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Koordynatorzy konkursu:

Malwina Kulesza – język angielski
Lidia Wąsacz – język niemiecki

8 Lipca 2020
Adrian, Adrianna, Edgar, Elżbieta,
Eugeniusz, Wirginia

Zodiak: Rak

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.