Dziennik Platforma Stołówka Zastępstwa
Start Start Aktualności BALLADYNA

BALLADYNA

25 września (piątek) klasa VIb dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie czytali fragment tekstu, w którym to książę Kirkor zjawia się w chacie ubogiej wdowy i zakochuje się w jej córkach. Ponieważ nie może się zdecydować, którą wybrać, (za podszeptem niewidzialnego duszka leśnego – Skierki) urządza konkurs zbierania malin.

W postać Balladyny wcieliła się Natalia, w postać Aliny – Maja, rolę ubogiej wdowy odczytała Magda, a partie Kirkora czytał Kacper, nie zabrakło też Skierki – Bartek. Uczniowie klasy VIb uważnie słuchali tekstu i wypowiadali się na jego temat.

galeria zdjęć >>>

Anna Kwiecień
Małgorzata Żmijewska

21 Października 2020
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Urszula

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.