Dziennik Platforma Stołówka Zastępstwa
Start Start Aktualności EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków to wydarzenie ustanowione  przez Radę Europy w 2001 na 26 września, a mające na celu promocję nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. W tym właśnie duchu w naszej szkole  miały miejsce obchody tego święta.

Uroczystości  odbywały się w poszczególnych klasach. Dzieci nauczyły się  kilku zwrotów w obcych językach: hiszpańskim, greckim i niemieckim. Nasi uczniowie uczyli się również liczyć w języku hiszpańskim.

Po obejrzanych prezentacjach multimedialnych zatytułowanych European Day of Languages 2020. Europejski Dzień Języków Obcych 2020 przygotowanych przez panią Magdalenę Fudalewską-Poraszka -nauczycielkę języka angielskiego  uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na pytania związane z językami krajów Europy. A wcale nie były to łatwe pytania!

Bo czy wiemy do jakiej rodziny należy język polski, niemiecki, czy też angielski? Albo w jakich językach należy szukać genezy takich wyrazów, jak abażur, robot lub piżama? Uczniowie klas czwartych tworzyli projekty koszulek reklamujących Dzień Języków.

Na koniec  nasi wychowankowie  szukali także  argumentów dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wniosek był jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

fotogaleria >>>

Magdalena Fudalewska-Poraszka

21 Października 2020
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Urszula

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.