Start Start Aktualności „Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie”

„Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie”

„Wstrzymał Słońce,

ruszył Ziemię,

polskie go wydało plemię”

25 lutego w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs wiedzy dla klas IV – VI SP „Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie”,

którego celem było uporządkowanie  wiedzy o Wielkim Polaku – Mikołaju Koperniku i jego światowym odkryciu. Konkursowicze musieli także wykazać się wiedzą na temat związków Mikołaja Kopernika z Toruniem, Olsztynem i Fromborkiem. W ten sposób upamiętniono 540. rocznicę urodzin astronoma.
Organizatorem konkursu był Klub Europejski „ Asy Europy” działający w Zespole Szkół  nr 3 w Lubinie oraz Panie Anna Jędrasik i Katarzyna Matłosz. Jury obradowało pod przewodnictwem Pani wicedyrektor Elżbiety Giżewskiej.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział  aż 7 trzyosobowych drużyn, czyli 21 uczniów.

Oto wyniki:

I miejsce:
klasa VI b

II miejsce:
klasa VI a

III miejsce:
klasa V a

galeria zdjęć >>>

Katarzyna Matłosz

Anna Jędrasik

Dzisiaj jest: Niedziela
26 Października 2014
Lucyna, Ludmiła

Zodiak: Skorpion

Nasze Miasto

Portal miasta Lubina

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates download top famous people Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2014 Zespół Szkół Nr 3 w Lubinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.