Start Start Aktualności ?Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie?

?Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie?

?Wstrzymał Słońce,

ruszył Ziemię,

polskie go wydało plemię?

25 lutego w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs wiedzy dla klas IV ? VI SP ?Mikołaj Kopernik i jego wielkie odkrycie?,

którego celem było uporządkowanie  wiedzy o Wielkim Polaku ? Mikołaju Koperniku i jego światowym odkryciu. Konkursowicze musieli także wykazać się wiedzą na temat związków Mikołaja Kopernika z Toruniem, Olsztynem i Fromborkiem. W ten sposób upamiętniono 540. rocznicę urodzin astronoma.
Organizatorem konkursu był Klub Europejski ? Asy Europy? działający w Zespole Szkół  nr 3 w Lubinie oraz Panie Anna Jędrasik i Katarzyna Matłosz. Jury obradowało pod przewodnictwem Pani wicedyrektor Elżbiety Giżewskiej.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział  aż 7 trzyosobowych drużyn, czyli 21 uczniów.

Oto wyniki:

I miejsce:
klasa VI b

II miejsce:
klasa VI a

III miejsce:
klasa V a

galeria zdjęć >>>

Katarzyna Matłosz

Anna Jędrasik

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Stycznia 2018
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Zodiak: Wodnik

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.