forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności Znam swoje prawa
Drukuj Email

Znam swoje prawa

11 grudnia 2013r. uczniowie ZS3 uczestniczyli w imprezie integracyjnej pod hasłem: ?Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają? zorganizowanej z okazji 65. rocznicy przyjęcia Deklaracji Praw Człowieka ONZ. Impreza odbyła się na zasadzie rywalizacji mieszanych drużyn, w składzie których znaleźli się uczniowie od I klasy SP do III GM, a jej celem  była integracja uczniów oraz uporządkowanie wiedzy z zakresu praw i obowiązków dziecka.

Oto konkurencje, w których rywalizowali konkursowicze:

  1. Rozpoznawanie praw dziecka na podstawie scenki przygotowanej przez członków Klubu Młodego Historyka.
  2. Gra w statki ze znajomości praw dziecka, ucznia oraz instytucji sprawującej opiekę i nadzór nad dziećmi.
  3. Kalambury  ( losowanie haseł zawierających prawa dziecka ? pokazywanie swojej grupie wylosowanego hasła bez użycia słów).
  4. Rozpoznawanie państw łamiących prawa człowieka na podstawie pokazów filmowych.
  5. Tworzymy zasady państwa na bezludnej wyspie ? praca plastyczno ? literacka.

W czasie imprezy można było także zobaczyć pokaz filmów profilaktycznych z serii ?Niepełnosprawni są wśród nas?, które udzieliły wskazówek jak należy postępować z osobami o różnych niepełnosprawnościach, aby czuły się one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.  Na zakończenie dnia odbyły się zawody sportowe  pod hasłem: ?Nie ma gorszych ani lepszych dzieci, masz takie same prawa jak wszyscy?. Zwycięskie drużyny otrzymały medale,  a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

galeria zdjęć >>>

Anna Jędrasik
Anna Mydłowska
Barbara Paszkiewicz
Tomasz Kozłowski

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Tymoteusz, Walenty,
Wiktor

  
Zodiak: Bliźnięta

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj35
Wszystkie521454

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.