forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Drukuj Email

Obchody 75. rocznicy powstania
Polskiego Państwa
Podziemnego

27 września w całej  Polsce obchodzimy 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego pod hasłem: ?My z niego wszyscy??.

Przed 75 laty, 27 września 1939r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji ?Burza?, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, które pozwoliły przetrwać czas komunistycznej dyktatury.

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do upamiętnienia tej ważnej rocznicy. 26 września członkowie Klubu Młodego Historyka przygotowali spotkanie, podczas którego przybliżyli historię powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Wysłuchano hymnu ?Naprzód do boju żołnierze?, odbył się pokaz prezentacji multimedialnej ?Przywódcy Polski Walczącej?, odczytano  ?Testament Polski Walczącej?.

 

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki zawierające najważniejsze informacje dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie apelowali także do włączenia się do obchodów mówiąc: ? 27. września wywieśmy flagi narodowe, zapalmy znicze na grobach poległych i zmarłych. Niech tego dnia kotwica Polski Walczącej zagości na stronach internetowych. Pokażmy, ze pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym i jego bohaterach. Uważamy, że obowiązkiem wolnego społeczeństwa jest przypomnienie Polskiego Państwa Podziemnego, jego dziedzictwa i jego ideałów, które ziściły się w wolnej Polsce?.

prezentacja >>>

fotogaleria >>>

Anna Jędrasik

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Tymoteusz, Walenty,
Wiktor

  
Zodiak: Bliźnięta

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Wszystkie521453

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.